Project Description

Miejsce i opis fotografii reklamowych

Zdjęcia zostały wykonane w SPA i Hotelu Beskidzki Raj w Zawoi.

Sprzęt użyty przez fotografa

  • Aparat Canon 5d Mark II
  • Obiektyw Canon ts-e 17m f/4
  • wężyk spustowy Canon
  • bąbelkowa poziomica 3D, montowana w sankach lampy błyskowej
  • statyw Manfrotto 058B z głowicą manfrotto 405

Ustawienia sprzętu fotograficznego

Zdjęcie było wykonane przy świetle zastanym tak aby zachować specyficzny klimat miejsca po zmroku ponieważ przeszklona część ściany po lewej stronie wpuszczała za dużo dziennego światła. Zdjęcia w SPA wykonane były przy dużych przysłonach ok. F8-F11 z długimi czasami naświetlania w zależności od światła i poszczególnych ujęć od 3s do 1/10s przy czułości ISO 400. Do zdjęć wykorzystałem obiektyw TS-E 17mm aby pokazać przestrzeń wnętrz. Długi czas pozwolił na tym zdjęciu rozmyć wodę.  Aparat został wyzwolony wężykiem spustowym Canona. Aparat na statywie.

Poradnik fotografa

Bąbelkowa poziomica którą posiadam niestety nie jest tak dokładna jak ta wbudowana w głowice i statyw ale pomaga w momentach kiedy aparat na statywie ustawiony jest bardzo wysoko.

Obróbka zdjęć

Zdjęcie zostało wykonane na uśrednionych parametrach tak aby nie było zbyt dużych przepaleń. Następnie z jednego pliku RAW zostały wywołane pliki z różnymi ustawieniami ekspozycji, kontrastu i odzyskiwania świateł (Highlights). Następnie już jako warstwy z maskami zdjęcia zostały połączone w jedno zdjęcie. Dzięki temu udało mi się odzyskać zbyt przepalone miejsca i rozjaśnić te które były zbyt ciemne.