Project Description

Zdjęcie pierścionka zostało wykonane w studio fotograficznym. Najważniejszą kwestią w fotografii biżuterii jest użycie odpowiedniego oświetlenia i jego ustawienie. Pierścionek został umieszczony na białym kartonowym tle.

Jaki jest najlepszy sposób aby przykleić pierścionek do tła tak aby stał.

Ja osobiście używam taśmy dwustronnej- wycinam mały kwadracik który mieści się pod pierścionkiem. Nie łatwo jest znaleźć dobrą taśmę dlatego od razu lepiej odrzucić te najtańsze. Swoją kupiłem w OBI. Najważniejsze to umiejscowić pierścionek tak aby się nie ruszał- przy tańszych taśmach w miarę upływu czasu jak ustawiałem światło zauważyłem powolne opadanie pierścionka. Jest to o tyle ważne, że przy tego typu zdjęciach będziemy wykorzystywali metodę Focus Stacking o któej pisałem na blogu i rzeczą konieczną jest aby pierścionek nawet delikatnie się nie poruszył.

Kilka słów o oświetleniu do zdjęć biżuterii

Pierścionek został umieszczony w namiocie bezcieniowym. Do zdjęcia użyłem 4 studyjnych lamp błyskowych i jednej lampy systemowej Canon. Dwie lampy studyjne z softboxami zostały ustawione po bokach. Trzecia lampa pracowała na boomie ponad pierścionkiem z założoną czaszą z gridem. Czwarta lampa ze srebrną parasolką ustawiona była od strony aparatu. Jako kontra posłużyła lampa systemowa.

Ustawienia aparatu do zdjęć biżuterii

Aparat Canon 5d III +obiektyw Canon 100mm 2.8 IS L @f 13 czas 1/60 ISO 100

Jak zrobić zdjęcie pierścionka. Fotografia biżuterii Kraków.