Project Description

Miejsce i opis zdjęć reklamowych

Zdjęcia reklamowe zostały wykonane na placu manewrowym na którym stał TIR z naczępą. Odpowiednio ustawiłem wózek widłowy który na podnośniku trzyma jeden z produktów firmy. W tle widoczna jest naczepa z widocznym logo firmy.

Sprzęt użyty przez fotografa

  • Aparat Canon 5d Mark III
  • Obiektyw Canon 24-70 f/2.8 L
  • filtr UV na obiektyw

Ustawienia sprzętu do zdjęcia

Zdjęcie wykonane zostało z niskiej perspektywy i na szerokim kącie ok. 28mm(przysłona f 11, ISO 200) aby nadać dynamikę fotografii.

Poradnik fotografa

Przy zdjęciach reklamowych i przemysłowych ważne jest aby odpowiednio zabezpieczyć sprzęt w terenie. Często zdjęcia tego typu muszą być wykonane bardzo szybko, na bieżąco. Na niektóre kadry nie mamy wpływu i nie możemy ich zaaranżować. Dlatego ważne jest aby po pierwsze bezpiecznie składać sprzęt w miejscu w którym nic mu się nie stanie. Polecam bardzo wytrzymałe skrzynie firmy PELI które potrafią naprawdę dużo znieść ewentualnie przynajmniej dobrze oznaczone torby ponieważ nie będę wspominał o możliwości przejechania naszego sprzętu, ale zawsze może coś na niego upaść lub po prostu może się zabrudzić lub zakurzyć. Jeśli już mowa o zabezpieczeniu sprzętu to również ważne jest aby mieć dobrze zabezpieczone soczewki obiektywów filtrami UV a w torbie najlepiej płyn i szmatkę do czyszczenia optyki.