Strona główna / Panoramy Google Street View / 5 prostych kroków aby przyciągnąć ponad 20 tyś. odwiedzających !

5 prostych kroków aby przyciągnąć ponad 20 tyś. odwiedzających !

Szukasz sposobu na pozyskanie nowych klientów? Nie wiesz jaką kampanię reklamową zorganizować w sieci? Czy wiesz, że większa ilość odwiedzin strony internetowej to większa ilość potencjalnych klientów? Większą ilość odwiedzin Twojej strony internetowej gwarantuje ci Google Steet View dla firm. W poście znajdziesz m.in. informacje o firmie Leekes i jej pomyśle na nowoczesną reklamę.

Panorama Salonu Meblowego Vieri Divani. Panorama złożona z 4 zdjęc wysokiej rozdzielczości

1. Sieć sklepów meblowych rozpoczyna poszukiwania nowej formy reklamy.

Firma Leekes, właściciel sieci sklepów meblowych z Wielkiej Brytanii, postanowiła zrealizować kampanie reklamową dla nowo otwartego sklepu w Coventry. Aby wypromować nowo otwarty sklep, dział marketingu postanowił zaprosić klientów na wirtualny spacer po interaktywnym wnętrzu sklepu.

Nowy sklep to ponad 45 działów usytuowanych na dwóch piętrach i zajmujących 17 tys. metrów kwadratowych. Firma Leekes potrzebowała więc rozwiązania, które będzie funkcjonalne i łatwe w obsłudze.

Po rozważeniu takich opcji jak wykonanie zdjęć reklamowych, filmu reklamowego czy zdjęć lotniczych, firma Leekes wybrała do realizacji swojej wizji usługę Reklamową Google Street View.

Panoramy sferyczne Google Street View to zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, przedstawiające widok w zakresie 360 stopni, które tworzą interaktywną wirtualną wycieczkę.

2. Trzy powody, dla których sieć sklepów meblowych zdecydowało się na Google Street View | Trusted?

oferta business view. Zdjecia business view to wirtualne wycieczki po twoim lokalu dzięki prostej usłudze street view.

1. Usługa ta była najprostsza, najbardziej wydajna i zapewniała najlepszą widoczność w Google.

Leekes zatrudniło polecanego przez Google fotografa z okolicy, który wykonał zdjęcia i przesłał wirtualną wycieczkę do Google. Sesja zdjęciowa zajęła zaledwie kilka godzin, a wnętrze sklepu można było zobaczyć w Google Street View już po tygodniu.

2. Wirtualna wycieczka pojawia się teraz w wielu usługach Google – w wynikach wyszukiwania, w Mapach oraz na stronie Leekes w Google+ Lokalnie.

3. Wirtualna wycieczka Google Street View udostępniona została również dla klientów korzystających ze smartfonów, tabletów. Dzięki niej mogli oni poruszać się po całym sklepie i podziwiać cały asortyment.

3. Przewaga Google Street View | Trusted nad resztą wycieczek 360 stopni
wg. szefa działu e -commerce w firmie Leekes.

Mobilność panoram Business View. Fotograf Tomek DziedzicPrzyjrzeliśmy się kilku innym komercyjnym ofertom wycieczek w formacie 360 stopni … Wyglądały niezgrabnie, były przestarzałe technologicznie albo nie wyświetlały się we wszystkich przeglądarkach. Żadna z tych ofert nie dorównywała Google Street View pod względem solidności,elegancji i mobilności”.
Geraint Martin, szef działu e-commerce, Leekes

To bardzo ważny aspekt o któym wiele firm zapomina. Dzisiaj ludzie korzystają z wielu urządzeń, a w przyszłości mogą to także być jeszcze inne urządzenia np. okulary Google Glass, smartwatche. Google daje gwarancje, że zrobione panoramy będą zawsze poprawnie działały.

4. Ilość wyświetleń wirtualnej wycieczki Google Street View | Trusted na stronie firmowej
wprawiło w osłupienie firmę Leekes.

Sklep Leekes umieścił wirtualną wycieczkę na swojej stronie i korzystając z interfejsu API Map Google, stworzył własną nakładkę graficzną do wirtualnej wycieczki. Teraz wystarczy kliknąć któryś z działów, aby rozpocząć wycieczkę Business View z dowolnego miejsca w sklepie.

Firma Leekes zaobserwowała, że od czasu uruchomienia na stronie, usługi Google Street View nastąpił wzrost odwiedzających  do ponad 20 tys.! Średnio spędzali oni na podstronach z Business View pięć razy więcej czasu niż na innych podstronach firmowej witryny. Kolejnym sukcesem zaobserwowanym w sieci sklepów meblowych był wzrost liczby odwiedzających sklep, aż o 20%.

Po uruchomieniu wirtualnej wycieczki Google Street View zaobserwowano, że:

  • wycieczkę obejrzało ponad 20 tys. odwiedzających stronę Leekes – to pięć razy więcej niż liczba osób oglądających inne podstrony,
  • wirtualna wycieczka Google Street View | Trusted  przyczyniła się również do zwiększenia liczby klientów odwiedzających sklep osobiście – było ich 20% więcej niż rok wcześniej.

5. Kolejna realizacja tylko z Google Street View!

Po tak niespodziewanym sukcesie dzięki Google Street View firma meblowa postanowiła, że wirtualna wycieczka w technologi Street View i wykonywana przez Rekomendowanego Fotografa Google będzie priorytetowo wdrażana przy każdej nowej realizacji firmy.

Wśród wielu zalet panoram Google Street View | Trusted firma wymienia:

  • usługa zapewniająca najlepszą widoczność w Google,
  • najprostsza i najbadziej wydajna reklama w sieci,
  • komplementarna z innymi narzędziami Google; Street View, Google Maps, Google + Lokalnie,
  • możliwość łatwego udostępnienia na stronie internetowej oraz w Social Media,
  • udostępniona na wszystkie urządzenia mobilne i wszystkie systemy operacyjne,
  • spełnianie oczekiwań klienta; wzrost odwiedziń i klientów końcowych.

 

 

 


 

Sądzę, że sukces firmy Leekes z Wielkiej Brytani można powtórzyć w każdym kraju, również w Polsce. Jest tylko kwestią czasu, kiedy wycieczka Google Street View będzie obowiązkowym narzędziem dla każdego nowo powstałego salonu, sklepu meblowego, hotelu, restauracji, kawiarni oraz dla pozostałych firm, które reklamują się w internecie na równi z firmową stroną internetową. Warto zatem zacząć pracę z Google Street View już teraz i cieszyć się większą liczbą klientów nawet o 20%.
Tomek Dziedzic
Rekomendowany Fotograf Google
515-845-810

 


 

O Tomek Dziedzic

Tomek Dziedzic zawodowo zajmuje się fotografią reklamową. Specjalizuje się w fotografii produktowej, eventowej oraz panoramicznej. Rekomendowanym fotografem przez firmę GOOGLE.

Sprawdz także:

Hewlett Packard Enterprise – Digital Knowledge Village Warszawa

Konferencja w Digital Knowledge Village, Hewlett Packard Enterprise Zdjęcia z konferencji  można obejrzeć na stronie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *