Strona główna / Fotografia produktowa / Fotografia produktowa akcesoriów pogrzebowych i trumien

Fotografia produktowa akcesoriów pogrzebowych i trumien

Dzisiaj przedstawiam kilka zdjęć reklamowych i produktowych wykonanych dla zakładu pogrzebowego. Zdjęcia produktowe trumien, urn i kwiatów.

Największym wyzwaniem było oświetlenie przedmiotów które mocno odbijały światło. Szczególnie takie odbicia były widoczne przy nieregularnych kształtach zdobień trumien. Drewno najlepiej jest doświetlić miekkim światłem dlatego wykorzystałem do tego duże softboxy z podwójnymi dyfuzorami. Dodatkowo jako wypełnienia niektórych cieni wykorzystałem białe odbijające blendy o rozmiarach ok. 120x180cm.

Kolejnymi akcesoriami pogrzebowymi które było ciężko doświetlić były urny-wykonane z kamienia, kompozytów lub błyszczących metali- tutaj przy niektórych urnach zastosowałem duży bezcieniowy namiot oraz doświetliłem je trzema lampami błyskowymi.

Kwiaty to obiekt stosunkowo prosty do sfotografowania-najlepsze jest miękkie światło z softboxów. Najtrudniejsze w kwiatach jest dokładne szparowanie podczas obróbki i retuszu zdjęcia. Dodatkowo wymagane jest czasem przycięcie niektórych elementów.

O Bartek Dziedzic

Bartek Dziedzic Fotograf urodzony w Krakowie. Zawodowo zajmuje się fotografią reklamową, biznesową, produktową oraz eventową. Swoje usługi świadczy na terenie całej Polski, najczęściej jednak wykonuje sesje w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *