Strona główna / Panoramy Google Street View / Jak zrobić wirtualną wycieczkę Google Street View – Salon Meblowy Vieri Divani

Jak zrobić wirtualną wycieczkę Google Street View – Salon Meblowy Vieri Divani

Google Street View – technika robienia zdjęć sferycznych.
Najlepszym sposobem zaprezentowania salonu meblowego, salonu samochodowego, hotelu, restauracji, karczmy, sali weselnej, klubokawiarni, przedszkola w internecie to wirtualne wycieczki Google Street View.

Panoramy sferyczne Google Street View w przeciwieństwie do zwykłych zdjęć, nie są ograniczone żadnym kadrem. Dają odbiorcy możliwość swobodnego rozglądania się, przybliżania, oddalania obrazu oraz poruszania się w dowolnym kierunku.   

Wirtualne wycieczki Google Street View wykonuje się przy użyciu:

 • aparatu fotograficznego
 • obiektywu typu Fisheye
 • statywu fotograficznego
 • głowicy panoramicznej.

Panoramy wykonujemy w odległości od 1 do 4 m od siebie. Dla każdego obiektu, jeżeli pozwalają na to warunki techniczne i prawne budynku, należy wykonać trzy panoramy :

 • panorama zewnętrzena w odległości 3 m od wejścia
 • panorama zewnętrzna w odległości 1 m od wejścia
 • panorama wewnątrz budynku w odległości 1 m od wejścia.

 

Przykład rozplanowania panoram w technologi Street View.

Technika robienia zdjęć Business View. Techniczny rysunek przedstawiający kolejne pozycje panoram

Zdjęcia zawsze zaczynamy od kierunku pólnocnego i obracamy o 90 stopni w prawo. Wykonujemy tak 4 serie zdjęć, które później poddajemy obróbce graficznej. Zdjęcia są następnie składane w panoramę sferyczną i publikowane na profilu Google+  Lokalnie, Google Maps, Street View. Wirtualna wycieczka może być publikowana na stronach internetowych oraz służyć jako narzędzie promocyjne w Social Media.

 

Film przedstawiający technikę robienia zdjęć sferycznych Google Street View

Chcesz mieć więcej klientów zadzwoń i zamów Google Street View dla swojej firmy tel. 515 845 810

lub napisz   tomek@zdjecia-reklamowe.pl

Zdjęcia reklamowe wykonane w Salonie Meblowym Vieri Divani:

Kącik dla fotografów: czyli z jakiego sprzętu korzystam wykonując usługi Business View?

 •  Canon 5d mark III
 • obiektyw Canon EF 8-15mm f/4L Fisheye, który otrzymał wyróżnienie “Najlepszy obiektyw profesjonalny”, przyznane przez międzynarodowe stowarzyszenie TIPA (Technical Image Press Association).
 • statyw fotograficzny Manfrotto 055XPROB, wszechstrony statyw z łatwą adaptacją niskich pozycji poprzez położenie kolumny w poziom, podwójna pozycja centralnej kolumny, nogi statywu posiadają błyskawiczny, dziwigniowy zacisk  o ruchu zaledwie 45°.
 • głowica panoramiczna Nodal Ninja Ultimate R10, która cechuje się solidną i trwała konstrukcją. Rotator w stopce głowicy zmienia położenie o 90 stopni. Wyposażenie głowicy w poziomice i kompas ułatwiają obsługę w zdjęciach BV.

O Tomek Dziedzic

Tomek Dziedzic zawodowo zajmuje się fotografią reklamową. Specjalizuje się w fotografii produktowej, eventowej oraz panoramicznej. Rekomendowanym fotografem przez firmę GOOGLE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *