Fotografia biznesowa

[fusion_text]Myślisz o polepszeniu relacji z nowymi klientami? Chcesz pokazać, ze jesteś dobrym partnerem biznesowym i podejmujesz odważne decyzje które przekładają się na obustronne zyski? Albo może posiadasz profile społecznościowe i dziwisz się, że nie udaje Ci się nawiązać nowych kontaktów biznesowych? Przeczytaj i dowiedz się więcej o niedocenianym elemencie komunikacji marketingowej i PR’owej. Stwórz swój nowy wizerunek, który lepiej zapadnie w pamięć Twoim partnerom w biznesie.

Dobre zdjęcie biznesowe to część wizerunku, dzięki któremu tysiące profesjonalistów codziennie zdobywają nową lepszą pracę. Podpisują więcej opłacalnych kontraktów i zdobywają uznanie w branży!  

Zdjęcia biznesowa Warszawa
Fotograf Tomasz Dziedzic
Fotografia Biznesowa
[/fusion_text][fusion_text]

Zdjęcie biznesowe – dlaczego warto je mieć?

Zdjęcie biznesowe są często niedocenianym elementem komunikacji marketingowej i PR’owej. Fotografia to najmocniej zapadający w pamięć element wizerunku firmy.

Wystarczy rozejrzeć się po internecie i prasie aby zauważyć, że osoby reprezentujące duże firmy, liderzy rynku, korzystają i upubliczniają na stronach internetowych, serwisach społecznościowych  wyłącznie profesjonalnie wykonane zdjęcia i traktują je jako nieodłączny element marketingowy.

Fotografia biznesowa – postawy

Fotografia biznesowa szkic panowie
Fotograf Tomasz Dziedzic
Fotografia Biznesowa i Reklamowa

Portret w fotografii biznesowej, podobnie jak w malarstwie, jest obrazem ukazującym wygląd zewnętrzny danej osoby.
Najlepsze zdjęcia biznesowe powinny przedstawiać charakter fotografowanej osoby i podkreślać pożądane na danych stanowiskach cechy.

Do tego celu wykorzystuje się mowę ciała: odpowiednie ułożenie dłoni, mimiką twarzy, gesty, otwarta postawa ciała, którą na zdjęciach uzyskamy: podnosząc wysoko głowę, rozpinając marynarkę, rozluźniając koszulę.

Sesje biznesowe można wykonywać w miejscu pracy, wykorzystując np. biurko, stolik, okno, materiały reklamowe firmy.

Fotografia biznesowa – mówimy obrazem

Fotografia biznesowa szkic panie
Fotograf Tomasz Dziedzic
Fotografia Biznesowa i Reklamowa

Fotografia w biznesie jest jednym z kluczowych elementów dojrzałego budowania wizerunku firmy. W oparciu o reguły kompozycji i wiedzę o oddziaływaniu obrazu, pozwala  kierować komunikat  bezpośrednio do partnera biznesowego.

 Bardzo ważne!
 Jakość fotografii może być nieświadomą zachętą lub barierą w nawiązywaniu kontaktu biznesowego!

Zdjęcia biznesowe nie muszą być prostym ujęciem samej twarzy na białym tle. Przeglądając czasopisma specjalistyczne możemy zaobserwować odważne ujęcia, na których widać całą postać stojąca na dachach i przy wielkich budowlach.

Typy portretów, które wykorzystuje się w fotografi biznesowej, to : portret do ramion, od pasa w górę, trzy-czwarte oraz całej postaci.

[/fusion_text][fusion_text]

Gdzie można wykorzystać zdjęcia z sesji biznesowej?

Zdjęcia z sesji biznesowej wykorzystuje się w reklamie firmy, w działach marketingu i public relations.
Przykłady wykorzystania fotografii biznesowej w firmie:

  • materiały na strony internetowe,
  • foldery oraz katalogi drukowane,
  • materiały prasowe oraz w PR,
  • raporty roczne,
  • kalendarze,
  • przestrzenie biurowe firmy.

LinkedIn i GoldenLine

LinkedIn i GoldenLine to portale społecznościowe, specjalizujące się w kontaktach zawodowo – biznesowych. Nieodłącznym elementem portali społecznościowych jest zdjęcie profilowe, które wyświetlane jest wraz z każdym profilem.

Błędem jest nieposiadanie zdjęcia ale jeszcze większym błędem jest posiadanie nieodpowiedniego zdjęcia!

Polecam:

Pani Justyna Kwiecień z Socjomania.pl w swoim artykule pt.”Jak powinien wyglądać twój profil na LinkedIn – krótki tutorial krok po kroku” przedstawia skuteczną metodę uzupełniania profilu LinkedIn. Według autorki jednym z najważniejszych elementów profilu społecznościowego jest właśnie zdjęcie, które w przypadku LinkedIn i GoldenLine ma zachęcić do nawiązania z Nami kontaktu biznesowego i służy jako narzędzie marketingowe.[/fusion_text]

O Tomek Dziedzic

Tomek Dziedzic zawodowo zajmuje się fotografią reklamową. Specjalizuje się w fotografii produktowej, eventowej oraz panoramicznej. Rekomendowanym fotografem przez firmę GOOGLE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *