Strona główna / Fotografia biznesowa i korporacyjna / Cenisz prestiż, wiarygodność i profesjonalizm? Postaw na fotografię biznesową.

Cenisz prestiż, wiarygodność i profesjonalizm? Postaw na fotografię biznesową.

Portret biznesowy pracownika. Sesja zorganizowana w hotelu.
Portrety biznesowe dla firm i korporacji.

Jeszcze do niedawna fotografia biznesowa, zwana też fotografią korporacyjną, była całkowicie niedocenianym elementem strategii PR’owej i marketingowej. Obecnie jednak większość przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę, że wizerunek szefów i pracowników na portrecie biznesowym ma ogromny wpływ na to, jak firma postrzegana jest na rynku. Bez wątpienia, wysokiej jakości zdjęcia korporacyjne powinny w eleganckiej oprawie oddawać pasję, kompetencje, osobowość i charakter danej osoby. O tym, jak istotną rolę, w życiu naszym i naszej organizacji, odgrywa fotografia biznesowa warto przekonać się na własnej skórze.

Prawdą jest, że nie wszyscy lubią być fotografowani. Wiele osób podchodzi do wszelkich zdjęć z ogromnym dystansem lub wręcz – dyskomfortem. To niezwykle częste, ale też zupełnie naturalne odczucie. Mamy prawo czuć zakłopotanie podczas sesji zdjęciowej nawet, jeśli są to zdjęcia biznesowe. Rolą profesjonalnego fotografa jest w tym przypadku stworzenie dobrej atmosfery, zniwelowanie stresu i poczucia niepewności oraz wykonanie portretów biznesowych, które będą stanowiły świetną wizytówkę nie tylko fotografowanej osoby, ale także całej firmy, do której ona należy.

Zdjęcia pracowników firmy na potrzeby promocji.
Zdjęcia dla firm. Fotografia korporacyjna i biznesowa.

W czym tkwi siła profesjonalnej fotografii biznesowej?

Fotografia korporacyjna ma na celu ukazanie „ludzkiej strony biznesu”, dotykając przy tym różnych aspektów funkcjonowania organizacji. To, w jaki sposób prezentujemy się na zdjęciach biznesowych będzie świadczyć zarówno o nas, jak i o naszych usługach. Niektóre firmy – być może nieświadomie – zaniedbują swój wizerunek, wykorzystując niedbałe, sztampowe i nieprofesjonalne fotografie na potrzeby strony internetowej, materiałów promocyjnych i informacyjnych. Przez takie błędy nierzadko tracimy potencjalnych klientów i kontrahentów, którzy na początku zazwyczaj oceniają firmę „po wyglądzie” pracowników i kadry zarządzającej.
Warto należycie zadbać o wiarygodny i prestiżowy wizerunek biznesowy. Najskuteczniejszym sposobem na jego osiągnięcie jest właśnie fotografia biznesowa. Oczywiście, nawet najwyższej jakości korporacyjny portret przedsiębiorcy nie załatwi za nas wszystkiego, ma on jednak bardzo znaczący wpływ na to, w jaki sposób odbierają nas klienci, współpracownicy, partnerzy i… konkurencja.

Fotografia biznesowa kraków. Profesjonalne zdjęcia korporacyjne. Bardzo ważnym elementem profesjonalnego wizerunku menadżera, właścicela firmy czy pracownika są profesjonalne zdjęcia. Warto takie zdjęcia zlecić profesjonalnemu fotografowi bo ta inwestycja szybko się zwróci.
Fotografia biznesowa

O pracy fotografa podczas sesji korporacyjnej

W pracy fotografa, specjalizującego się w sesjach biznesowych, istotną rolę odgrywa nie tylko doświadczenie, nowoczesny sprzęt i właściwie dobrane oświetlenie. Priorytetem jest indywidualne podejście do klienta, prawidłowe rozpoznanie potrzeb firmy i uwzględnienie specyfiki danej organizacji na wykonywanych zdjęciach korporacyjnych – to bardzo wymagające i wbrew pozorom – niełatwe zadanie. Fotografowane osoby muszą być zaprezentowane w najkorzystniejszy możliwy sposób tak, aby podkreślić profesjonalizm, kompetencje, a jednocześnie uwypuklić charakter zdjęć, które mają na celu zbudowanie wiarygodności i prestiżu. W fotografii biznesowej nie bez znaczenia jest dobry kadr i idealna, nieprzypadkowa kompozycja. Jeżeli realizację zdjęć korporacyjnych, zdjęć portretowych czym zdjęć grupowych dla firm oddajemy w ręce profesjonalisty –nie powinniśmy mieć jakichkolwiek powodów do obaw.

Od czego zależy udana sesja biznesowa?

Sukces sesji biznesowej (korporacyjnej) zależy od wielu czynników, które powinny wystąpić jednocześnie. Do tych czynników zaliczamy przede wszystkim:

 • Dobre relacje fotografa z klientem
  Fotografia biznesowa. Portret osoby w garniturze stojącej przy oknie.
  Sesja biznesowa. Portrety pracowników.
 • Poznanie oczekiwań klienta co do portretów
  korporacyjnych
 • Ustalenie charakteru zdjęć biznesowych
 • Wybór najlepszego planu zdjęciowego
 • Dobór odpowiedniej stylizacji oraz make-up
 • Dobre światło (w zależności od miejsca realizacji zdjęć
  biznesowych)
 • Luźna atmosfera podczas sesji biznesowej
 • Odpowiednia postawa, mimika oraz gesty
 • Wybór najlepszych zdjęć oraz ich profesjonalna
  obróbka

 

 

 Zdjęcia i portrety biznesowe dla każdego!

Fotografia portretowa. Biznesowa sesja zdjęciowa. Odbicie lustrzane człowieka siedzącego na fotelu.
Fotografia portretowa w biznesie

Zdjęcia portretowe pracowników i szefostwa powinny być wizytówką całej organizacji.Profesjonalne zdjęcia korporacyjne podkreślają kompetencje, osobowość i charakter fotografowanej osoby, nie zapominając jednocześnie o poczuciu przynależności i identyfikacji z firmą. Warto również dodać, że portret biznesowy w kluczowy sposób decyduje o naszym sukcesie w kontraktach, branży czy awansie w pracy. Co więcej – newralgicznym elementem każdego CV (zarówno tego tradycyjnego, jak i internetowego – w postaci profilu na portalach społecznościowych) jest dobre zdjęcie portretowe, bowiem każdy rekruter, przeglądając aplikacje, podświadomie skupia swoją uwagę właśnie na zdjęciu. Dlatego też wyróżniający się jakością portret biznesowy znacząco zwiększy szanse podczas rekrutacji. Fotografia biznesowa jest więc dla każdego – niezależnie od zajmowanego obecnie stanowiska – warto!

 

O Bartek Dziedzic

Bartek Dziedzic Fotograf urodzony w Krakowie. Zawodowo zajmuje się fotografią reklamową, biznesową, produktową oraz eventową. Swoje usługi świadczy na terenie całej Polski, najczęściej jednak wykonuje sesje w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi.

Sprawdz także:

Fotografia biznesowa Kraków

Fotografia biznesowa – referencje od firmy Opitz Consulting

We wrześniu 2015 wykonaliśmy zdjęcia biznesowe i wizerunkowe dla firmy OPITZ CONSULTING (www.opitz-consulting.com). Zdjęcia obejmowały …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *