Strona główna / Fotografia biznesowa i korporacyjna / Fotografia reklamowa – AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w Krakowie, Ks. Jacek Stryczek

Fotografia reklamowa – AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w Krakowie, Ks. Jacek Stryczek

Przed Świętami Wielkanocnymi miałem przyjemność wykonać sesję zdjęciową dla AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Krakowie, której pomysłodawcą i twórcą jest ksiądz Jacek Stryczek.

Zdjęcia reklamowe dla AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Krakowie zostały wykonane w profesjonalnie wyposażonym studio fotograficznym. Mając jedynie 2h na wykonanie pokaźnej ilości zdjęć musiałem wybrać najodpowiedniejsze oświetlenie.

Postanowiłem aby 3/4 zdjęć wykonać przy użyciu lampy Quantuum 300Ws z  StripBox-em o wymiarach 180x40cm  oraz drugą lampą o mocy 600Ws i SoftBoxem o średnicy 250cm. SoftBoxy zapewniły mi równomierne i miękkie oświetlenie modela.

W planie miałem aby 1/4 zdjęć wykonać na strukturalnej ściance z zastosowaniem BeautyDish 70 cm, który został założony na lampę Quantum 600 Ws. Obowiązkowo do BD założyłem grid, który ukierunkował i podostrzył moje światło.

Całą sesję sfotografowałem obiektywem  Canon 24-70 2.8 L oraz dwoma lampami Quantuum o mocy 300 Ws oraz 600Ws, które wyzwalałem za pomocą wyzwalaczy radiowych Phottix. Lampy Quantuum umożliwiają regulację mocy w zakresie 1/1 – 1/32 co pozwala idealnie dopasować moc lampy. Temperatura barwowa lampy to 5600K. Światło modelujące oparte jest na żarówce halogenowej 150W, co pozwala na wygodną ocenę rozkładu i charakteru światła jeszcze przed wykonaniem zdjęcia.

Jakich ustawień używałem podczas sesji studyjnej oraz jak ustawiłem lampy ?

 

Podczas tego typu sesji, gdzie musimy zapanować nad 10 osobami ważne jest aby fotograf poinformował o kolejności wykonywania poszczególnych zdjęć.  Z doświadczenia wiem, że warto na początku wykonywać zdjęcia grupowe. Zdjęcia grupowe pozwalają rozładować napięcie, które zawsze towarzyszy fotografowanym osobom. Następnie fotografuje 2-3 osoby z gadżetami w różnych ujęciach.

Pamiętaj ! Nie trać czasu  !

Dzięki uprzejmości właściciela Studia Fotograficznego Stojak, który w czasie mojej prelekcji przystosował studio fotograficzne do zdjęć nie musiałem tracić czasu na czasochłonne ustawienia oświetlenia.

Bądź dobrym słuchaczem i obserwatorem !

Dobry fotograf umie czerpać inspiracje z zachowania i słów modela/modelki.

 

 

O Tomek Dziedzic

Tomek Dziedzic zawodowo zajmuje się fotografią reklamową. Specjalizuje się w fotografii produktowej, eventowej oraz panoramicznej. Rekomendowanym fotografem przez firmę GOOGLE.

Sprawdz także:

Event Firmowy. Profesjonalne zdjęcia z imprez firmowych. Event w klimacie upiór w operze.

Fotografia Wizerunkowa

Profesjonalnie wykonane zdjęcie wizerunkowe, to bodaj najważniejszy element kreowania wyobrażenia o osobie publicznej. Najczęściej to …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *