Strona główna / Fotografia przemysłowa / Zdjęcia przemysłowe, fabryki Kartex- producenta bębnów drewnianych

Zdjęcia przemysłowe, fabryki Kartex- producenta bębnów drewnianych

Opis wykonania zdjęć w fabryce:

W tym roku udało mi się wykonać zdjęcia reklamowe dla firmy Kartex, producenta bębnów drewnianych do nawijania kabli. Produkuje się tam bębny w różnych rozmiarach a największe mają nawet średnice ponad 3m.  Zdjęcia miały pokazać firmę, jej obiekty, park maszynowy, poszczególne etapy pracy nad bębnami od przywiezienia drzewa do tartaku poprzez jego obróbkę na maszynach sterowanych numerycznie a kończąc na montażu gotowych prefabrykatów w gotowe bębny kablowe. Dodatkowo zostały wykonane zdjęcia do katalogu i na potrzeby strony internetowej pokazujące niektóre etapy pracy (jak na przykład kontrola jakości)- mające na celu promowanie wyrobów firmy.

Szczegóły sesji dla fotografów:

Duża część sesji to zdjęcia ze statywu na dużych przysłonach f8-f11. Do niektórych zdjęć zostało użyte oświetlenie błyskowe marki Bowens o mocy 1000ws. Używałem jedynie modyfikatorów kierunkowych-czasze dające różny strumień światła. Wewnątrz budynków użyte zostały czasze z dodatkową parasolką rozpraszającą lub wykorzystywałem odbicie światła od sufitów lub ścian. Na zewnątrz jeśli już stosowałem lampy błyskowe używałem ich bez rozpraszaczy aby nie tracić na mocy światła a także podkreślić krawędzie bębnów.

Późniejsza obróbka i retusz:

Na początku wszystkie zdjęcia zostały skorygowane o poprawną ekspozycje, kontrast, balans bieli, czy nasycenie kolorów.

Przede wszystkim w zdjęciach należało poprawić elementy znajdujące się na zdjęciach- wymagało to maskowania niektórych elementów, usuwania większych skaz (czyszczenia podjazdu, usuwanie rys w drzewie itp), czy maskowania brzydkich elementów.

Na końcu zdjęcia zostały wyostrzone tak aby wyeksponować elementy na zdjęciach.

O Bartek Dziedzic

Bartek Dziedzic Fotograf urodzony w Krakowie. Zawodowo zajmuje się fotografią reklamową, biznesową, produktową oraz eventową. Swoje usługi świadczy na terenie całej Polski, najczęściej jednak wykonuje sesje w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *