Strona główna / Fotografia przemysłowa / Zdjęcia przemysłowe dla firmy Kartex

Zdjęcia przemysłowe dla firmy Kartex

Opis sesji zdjęciowej

Kolejna już odsłona zdjęć dla firmy Kartex która specjalizuje się w produkcji bębnów kablowych z drewna. Tym razem zdjęcia wykonywane były z pracownikami. Wykonałem grupowe zdjęcia pracowników na placu manewrowym. Tego typu zdjęcia wymagają bardzo dużo przygotowań przed ich wykonaniem. Na początku ustawione zostały bębny które były tłem do zdjęć.  W tle widoczne są bębny o różnej wielkości, największy ma ok. 3,2 m, dlatego do ich ustawienia było potrzebnych kilka osób oraz wózek widłowy. Wymagało to dużej ilości czasu i dobrego planowania. Ujęcia wykonywane były pod słońce, tak aby w kadrze znalazł się budynek firmy oraz aby żadna z osób nie mrużyła oczu- co dość często się zdarza jeśli robimy zdjęcie ze słońcem za fotografem. Zdjęcia wykonane zostały podczas zmiany pracowników, także wszyscy mogli być na zdjęciach zarówno osoby z porannej jak i popołudniowej zmiany. Mimo, że zdjęcia były wcześniej planowane, fotograf musi działać bardzo szybko. Drugą ważną rzeczą jest porządek samej sesji- ponieważ im liczniejsza jest grupa ludzi tym ciężej zorganizować wszystkich. Zdjęcia także trzeba wykonać w maksymalnie krótkim czasie ze względu na niekorzystne przestoje w fabryce.

Oświetlenie fotograficzne użyte do zdjęć

Do oświetlenia zostały wykorzystane cztery studyjne lampy błyskowe Bowens pracujące prawie na pełnej mocy i emitujące w sumie ok. 2500 ws energii.

Aby efektywnie wykorzystać moc użyte zostały jedynie czasze kierunkujące strumień światła: 2 czasze parasolkowe, oraz dwa duże 70cm beauty dishe.

Sprzęt i ustawienie aparatu

Aparat ustawiony na statywie

Canon 5d III w trybie Manual:

Przysłona: f/9-f/11,

Czes 1/200,

Czułość ISO 100,

Obiektyw: 24-70 f/2.8 L[/fusion_text]

O Bartek Dziedzic

Bartek Dziedzic Fotograf urodzony w Krakowie. Zawodowo zajmuje się fotografią reklamową, biznesową, produktową oraz eventową. Swoje usługi świadczy na terenie całej Polski, najczęściej jednak wykonuje sesje w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *